Drorit Gal-Paz
פנו אלינו כניסה למנכ"לים שאלון איתור חוזקות לקוחותינו סיפורי הצלחה אודותינו דף הבית
סיפורי הצלחה
  אישיים   עסקיים  
 

מכתב תודה והערכה מחברת NDS - תקשורת לווינית

אימון אישי

 היי דרורית,

כפי שאת כבר יודעת פרויקט המעבר לבית NDS היה הצלחה גדולה, האופרציה המורכבת וכמעט בלתי אפשרית בוצעה צעד אחרי צעד על ידי עשרות אם לא מאות אנשים במקצועיות ויסודיות שהובילה בסוף להצלחה ולעמידה בלוח הזמנים, העובדים חזרו ביום א' לעבודה כלעומת שעזבו.

 אך הדרך התחילה הרבה לפני "השבוע" הגדול של המעבר, חודשים רבים שקדנו על המלאכה ותכננו כל פרט ופרט כי להביא למעבר חלק. כחלק מהתהליך הצטרפתם לאמן את הצוות לצורך גיבושו והכנתו "לשעת השין".

 הקבוצה שהתחילה את העבודה המשותפת עוד לפני שהצטרפתם לתהליך הייתה קבוצה של אנשים אינדיבידואליסטים שחוברו יחדו לצורך ביצוע משימות בפרויקט ולכל אחד היו המטרות האישיות שלו ושל צוותו.

 במהלך האימונים הקבוצתיים והאישיים עזרת לי ולצוות הפרויקט (המורכב והלא פשוט) להוציא מעצמו יותר ולקדם את עצמו ואת הסובבים לו (כמובן למי שהיה מוכן לעבור את השינוי).

 בחודשי העבודה הרבים על הפרויקט היו קשיים והתמודדויות לא מעטות, עבורי העבודה באימון האישי הייתה משמעותית יותר ופתחה בפני פתח  להתבוננות כלפי עצמי, עבודתי  והמקצועיות שלי, תשומת הלב על התקדמות וביצוע שינוי אישי אשר יוביל לשינוי של האחר והכלל, מהדגש של  מ"רק לעשות"  ל"איך לעשות",  בהתבוננות על מי שעומד ממול,  היו חשובים והתוו את ההתקדמות.

ברמה הקבוצתית אני חושבת שהאימונים  השפיעו  על הקבוצה בצורה חיובית, עודדו את החיבור של  אנשי הצוות השונים ושידרגו את היכולת האישית שכל אחד מביא לטובת הפרויקט. כמו כן תרמו ליצירת מסגרת ולהדדיות בין חברי הצוות.

 לעיתים היו מהמורות, ספקות ואפילו ביקורת על התהליך, שנבעו ממגוון רב של סיבות. כפי שאת יודעת בהתחלה לי אישית היו ספקות רבות על התהליך ולאן הוא יכול להוביל אך בחלוף זמן החששות האלו נעלמו מכוון שהשינוי היה מוחשי.את במקצועיות רבה ובסבלנות הנחת את הסדנאות והאימונים בראיה  קדימה, תוך מתן דגש של מיקוד ותוצאות, בדרך זו הצלחת לעודד ולעורר את  השינוי, שתרם להצלחה הקבוצתית. תרומתך עבורי ועבור הצוות הייתה חשובה ומקדמת.

 לסיום קיבלתי ממך אימון , יעוץ והכוונה במשך חודשים לקראת המבחן הגדול  שעבר בהצלחה (כמו שאומרים "עם התוצאות לא מתווכחים") וכל זה בזכות מקצוענות רבה, פתיחות, חשיבה על הפרטים ועל הפרט, מיקוד בהשגת המטרה , דוגמה אישית  ואורך-רוח אין קץ.

 ועל כך תודה.

יעל

מנכ"ל סוויס אייר ישראל, נציגות תעופה

תהליך חזון ארגוני

 לשם מה חזון?

בתחילת תפקידי כמנכ"ל בחברה, הרגשתי צורך ליצור עבור הנציגות בישראל משהו המיוחד רק לה ואשר יוביל את הנציגות קדימה. היום אנו נמצאים בתקופה מורכבת ותחרותית, כדי לראות תוצאות יש צורך קיומי להשקיע בעובדים. השקעה בעובד אינה רק משכורת, תנאי העסקה כאלה ואחרים , כי הללו אינם מחזיקים לאורך זמן.

השקעה בעובד שמניבה תוצאות היא כזו הגורמת לעובד למצות את הפוטנציאל האישי שלו. כדי שעובד יהיה הכי טוב שהוא יכול, יש צורך להראות לו את הדרך כיצד הוא יכול להיות במיטבו. כדי להראות לו את הדרך, העובד צריך להיות שותף לבניית החזון של הארגון. כאשר מתמקדים בחזון, אנו רואים לאן פנינו מועדות והסיכוי להגיע למטרות/יעדים רק מתעצם. עובד שמרגיש חלק ממטרה גדולה וחשובה, יהיה פרודוקטיבי ונלהב. עובד שמרגיש כי עבודתו חשובה ותורמת לחזון הארגוני שהוא שותף ביצירתו, יעשה מעל ומעבר על מנת להצליח. אני מאמין שרק באמצעות חזון, הנציגות תוכל להתמודד טוב יותר עם מכשולים ונסיבות טכניות בענף התעופה, בדרך מקדמת ואפקטיבית יותר.

תהליך יצירת החזון:

תחילת התהליך הייתה באימון עסקי שלי אצל דרורית גל-פז מאמנת אישית ועסקית ומנהלת "צורות חשיבה" שכלל את שפת החזון, שפה של עיצוב עתיד, הנשענת על ערכים. בהמשך התהליך העבירה דרורית סדנא לכל העובדים בנציגות בה למדו שפה זו. בהנחייתה של דרורית יצרנו העובדים ואני את חזון הנציגות בישראל המכיל ערכים עמם מזדהים כלל העובדים. מעתה כל פעולה של כל עובד היא נגזרת מתוך החזון והערכים הללו. שפה של ערכים מאפשרת תקשורת בינאישית אפקטיבית ביני לבין העובדים – לא כזו אשר משימות מונחתות אלא כזו היוצרת שותפות, הבנה, תיעול היוזמה ועידוד רעיונות. כזו הגורמת לעובדים להיות מעורבים.

השפה הזו גם יוצרת הקשר רחב יותר לדרך שבה פועלים העובדים בתוך הנציגות וכן למול הלקוחות והספקים. לדוגמא: אחד הערכים שבחרנו הוא כבוד – כבוד ללקוחות, כבוד בין העובדים וכן גם לדעת לקבל מהלקוחות ומהספקים כבוד לעצמנו. בפני העובדים נפתחו אפשרויות חדשות לפעולה, מתוך מחויבות שהם לקחו על עצמם.

כמנהל חשובים לי בעבודת הצוות המחויבות למשימה, קבלת המשוב, היוזמה והחלפת רעיונות המובילים לשיפור הביצועים בנציגות. את כל אלה ניתן להשיג רק כאשר לכל העובדים יש שפה משותפת של חזון ושל ערכים עמם הם מזדהים. אני יכול לומר שהיום, לאחר הסדנא ויצירת החזון, ההתנהלות היום יומית יותר קלה. אנו מדברים באותה שפה, המטרות מוגדרות והחזון למול עינינו כל הזמן. אנו מבינים אחד את השני ונפתח צוהר לעתיד טוב יותר עבורנו בתוך הארגון, עבור הלקוחות ועבור הספקים.

זאת רק ההתחלה! צריך לתחזק את החזון ושפת הערכים שלנו בצורה סדירה, לשמור באופן יומי על רמת הנעה גבוהה אצל העובדים. אין כאן מצב של "שגר ושכח" כי כך תהיה התוצאה בהתאם.

ברצוני לציין את עבודתה המקצועית של דרורית גלפז אשר אפשרה את יצירת החזון באופן שיהיה משמעותי לכל אחד מן העובדים בנציגות.

דרורית הייתה קשובה לצורכי החברה, לציפיותיי מהסדנא ולצורכי המשתתפים ועל כך נתונה תודתי והערכתי.

אבנר גורדון, מנכ"ל

 חברת "הנקל סוד" תהליך האימון האישי  – ("Coaching")

 האימון האישי עם דרורית החל כאשר אני הגעתי מצד אחד עם רצון לשנות ומצד שני עם מטענים של:

  •  הססנות מעצם התהליך ויכולתו לסייע.נקודת הפתיחה שלי, מאוד נמוכה וחסרת מוטיבציה.
  • חוסר אמון באפשרות לשנות ולהשתנות.
  • מה כבר אני יכול לשנות כאשר זה גם תלוי בגורמים אחרים.
  • אני חוזר להיסטוריה שלי (שם אני מלך), וההיסטוריה מטעינה אותי בהתנגדויות.

 בתום האימון הראשון, חשבתי שהנה אני צודק עם כל החששות, כי התהליך בעצם לא היה ברור ונראה היה שיידרש זמן רב בכדי להגיע למשהו.

מהאימון השני, התחלתי לחוש שינויים שחלו אצלי, קודם כל בגישה שלי לאנשים ובכלל ביחס למה שאני עושה.  פעמים רבות אף הבטתי בעצמי מהצד ולא האמנתי שזה אני, כי זה קרה בצורה קוגניטיבית ואוטומטית. התהליכים שעברתי במסגרת האימון, חלקם היו תהליכים רגשיים וחלקם היו כאלה שחדרו לתודעה כמשימה או דרך עבודה.

היום עם תום האימון (6 מפגשים), אני מקבל תגובות מהסביבה, שמשהו טוב קורה איתי, אני משדר ביטחון, רצון ומוטיבציה לעבוד ובעיקר אני משדר שטוב לי.  גורמים בארגון שלא חשבתי שאי פעם אוכל לתפקד איתם בהרמוניה פתאום נפתחים אליי והתקשורת עובדת.

לפעמים כאשר אני מוצא את עצמי חוזר לדרך הקודמת, למשל אם אני מחפש תשובות בעבר, אזי אני מודע לזה ומייד מחזיר את עצמי לתהליך (יש לי כלים להתמודדות).

האימון תרם לי מבחינה אישית וכתוצאה מזה גם תרם לארגון שבו אני עובד.        

 איציק                       

מאת חברת NDS - תקשורת לווינית

תהליך צוותי - למשך שנה

לכבוד,
דרורית גל פז
אריה מליניאק

 חברים יקרים,

 הנדון: מכתב תודות

כשהגעתם לא הבנו לשם מה אנו נפגשים. אף מאוד לחוצים היינו בתכנון פרויקט בית NDSוהמעבר של קרוב ל- 1000 איש לבנין החדש.

כעבור שנה אנו יודעים כי לא יכולנו לעשות זאת בלעדיכם. היינו קבוצה של אנשי מקצוע, עם ידע נרחב בכל התחומים, אך לא היינו מגובשים וכל אדם דאג לתחום שלו בפרוייקט , לא תמיד בתיאום עם הקולגות שלו.

כאן אתם נכנסתם לתמונה. באמצעות סדנאות על המגרש,  בכיתה ובהדרכה אישית, למדנו כללי התנהגות צוותית. הצוות קבע ערכים אשר ליוו אותנו לכל אורך הפרוייקט. למדנו להקשיב אחד לשני, לכבד דברי חברינו, לשתף פעולה אחד עם השני בכל התחומים, מחשוב, לוגיסטיקה, בינוי ועוד, תוך הבנה שללא שיתוף זה הפרוייקט לא יצליח.

ואכן הפרוייקט הצליח כי הגענו מוכנים למגרש.

דרורית ואריה יקרים, רב תודות על הכל. נתתם לנו כלים לעבודה ולחיים שעזרו לפרוייקט, וילוו אותנו לאורך כל החיים.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה בהמשך דרככם והצלחה לחברות שיעבדו אתכם ויחוו את אותה ההצלחה שצוות פרוייקט בית NDS חווה.

 בכבוד רב,

שפרה כהן
אנה שכטר
ואנשי צוות פרוייקט NDS

ועוד סיפורים בדרך....

הזמנה אישית בשבילך:

ניסינו להביא על קצה המזלג את הסיפור האישי של חלק מהאנשים ממשפחת "צורות חשיבה". אנו הצוות של "צורות חשיבה" מזמינים גם אותך! לפרוץ דרך חדשה בחשיבה ובהתנהגות ולקחת חלק פעיל בהצלחה שלך בחיים ובעסקים! 

למידע נוסף, שאלות והבהרות ולקביעת פגישה אישית עם דרורית

 drorit@place2b.co.il

 או בטל': 03-5401708   0544-439343

 

 

חזור למעלה